ARTYKULY

Pozycjonuj razem z malibal.pl

Strona malibal.pl jest poświęcona tematyce pozycjonowania. Znajdziesz u nas ciekawe sposoby pozyskiwania linków. W ebiznesie najważniejsza jest wiedza a serwis malibal.pl razem z naszym zespołem Ci ją zagwarantuje. Zapraszamy! malibal.pl - wszystko o pozycjonowaniu i e-biznesie

E-LEARNING – SZKOLENIA ELEKTRONICZNE

Internet oprócz dostarczania nam informacji i rozrywki może stać się również skuteczną platformą edukacyjną, miejscem gdzie w sposób uporządkowany możemy zdobywać wiedzę. Formą takiego kształcenia jest e-learning czyli elektroniczne szkolenia oferowane przez dostawców e-learningu za pomocą internetu i odpowiednio do tego przygotowanych portali.

3

Metoda ta polega na zapoznawaniu się z informacjami z danej dziedziny za pomocą lekcji specjalnie przygotowanych przez dostawców szkoleń lub w oparciu o metody klasyczne, a więc książki, notatki i korepetycje. System zawiera zasób wiedzy, opis zagadnień związanych z daną tematyką, spis potrzebnej literatury i pomocnicze elektroniczne lekcje. E-learning opiera się także na filmach edukacyjnych oraz animacjach z instrukcjami i poleceniami wydawanymi przez lektora.

 

Aby rozpocząć naukę w systemie szkoleń elektronicznych należy założyć konto na platformie e-learningowej i zalogować się. W następnych krokach poznajemy treści szkoleniowe, a na końcu przystępujemy do testów, które mają za zadanie sprawdzenie zdobytej przez nas wiedzy. E-learning stosowany jest głównie jako uzupełnienie i rozszerzenie szkoleń odbywających się stacjonarnie. Logowanie do naszego konta jest niezbędne, dzięki temu system wie kto aktualnie korzysta z dostępnych lekcji i może śledzić jego postępy. Jest to swego rodzaju zastępstwo żywego nauczyciela i polega między innymi na pomiarze czasu, jaki użytkownik poświęca danej tematyce i zagadnieniom oraz ile czasu zajmuje mu rozwiązanie testu – jeśli długo zapoznajemy się z wiedzą, a mimo tego test rozwiązujemy wolno, system może zaproponować nam jego ponowne wykonanie.

 

W celu znalezienia informacji o szkoleniach elektronicznych wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać: „e-learning” lub po prostu „szkolenia elektroniczne” – pierwsze sformułowanie jest częściej używane i bardziej popularne. Bardzo często wiele platform edukacyjnych oferuje oprócz płatnych kursów, także kursy darmowe lub objęte atrakcyjnymi promocjami.